Breaking News
خانه » انگل ها » تک یاخته ها » آمیب ها » کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا

کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا

استفاده از کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا بهترین راه کاهش خطا در تشخیص انتاموباهیستولیتیکا

یکی از نکات بسیار حائز اهمیت پیرامون انتاموباهیستولیتیکا، خطای بالا در تشخیص و افتراق آن با عفونت های باکتریایی در افراد مبتلا به اسهال خونی می باشد. از آنجایی که گاهی از اوقات این خطاها وارد گزارشات آزمایشگاه شده اند متاسفانه بسیاری از پزشکان به جواب آزمایشگاه اعتماد نمی کنند و در صورت مشاهده اسهال خونی به طور همزمان درمان ضد باکتریایی و ضد انگلی انجام می دهند که این کار علاوه بر تحمیل هزینه اضافی به بیمار و سیستم درمانی کشور، بیماران را با عوارض دارویی و مقاومت های آنتی بیوتیکی مواجه می کنند که این موارد ضرر صد چندان به بیمار و جامعه وارد می کند.

کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا

تشخیص این انگل نیاز به تجربه و دقت بالایی دارد که گاهی بسیاری از افراد جوان شاغل در آزمایشگاه از آن برخوردار نیستند. یکی از پیشنهاداتی که ما برای کاهش این مشکل داریم استفاده از کلید تشخیصی افتراق اسهال خونی ناشی از آمیب هیستولیتیکا و باکتری شیگلا است.

فایلی که در این موضوع تهیه شده است کمک بسیار زیادی در رفع این مشکل می کند.

 

دانلود فایل کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا

Download “کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا” کلید-تشخیصی-انتاموباهیستولیتیکا.pdf – 7284 بار دانلود شده است – 516 KB

پیشنهاد می کنیم که با نصب این کلید تشخیصی در بخش انگل شناسی آزمایشگاه و استفاده از آن میزان خطا در تشخیص این انگل را به حداقل برسانید.

لازم به ذکر است که استفاده کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا به این شکل در چندین آزمایشگاه مختلف باعث کاهش چشم گیر گزارش مثبت کاذب از این انگل شده است.

۳ نظر

  1. از مطلب مفیدتون ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *