کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا

استفاده از کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا بهترین راه کاهش خطا در تشخیص انتاموباهیستولیتیکا

یکی از نکات بسیار حائز اهمیت پیرامون انتاموباهیستولیتیکا، خطای بالا در تشخیص و افتراق آن با عفونت های باکتریایی در افراد مبتلا به اسهال خونی می باشد. از آنجایی که گاهی از اوقات این خطاها وارد گزارشات آزمایشگاه شده اند متاسفانه بسیاری از پزشکان به جواب آزمایشگاه اعتماد نمی کنند و در صورت مشاهده اسهال خونی به طور همزمان درمان ضد باکتریایی و ضد انگلی انجام می دهند که این کار علاوه بر تحمیل هزینه اضافی به بیمار و سیستم درمانی کشور، بیماران را با عوارض دارویی و مقاومت های آنتی بیوتیکی مواجه می کنند که این موارد ضرر صد چندان به بیمار و جامعه وارد می کند.

کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا

تشخیص این انگل نیاز به تجربه و دقت بالایی دارد که گاهی بسیاری از افراد جوان شاغل در آزمایشگاه از آن برخوردار نیستند. یکی از پیشنهاداتی که ما برای کاهش این مشکل داریم استفاده از کلید تشخیصی افتراق اسهال خونی ناشی از آمیب هیستولیتیکا و باکتری شیگلا است.

فایلی که در این موضوع تهیه شده است کمک بسیار زیادی در رفع این مشکل می کند.

دانلود فایل کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا در یک صفحه

کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا در یک صفحه

پیشنهاد می کنیم که با نصب این کلید تشخیصی در بخش انگل شناسی آزمایشگاه و استفاده از آن میزان خطا در تشخیص این انگل را به حداقل برسانید.

لازم به ذکر است که استفاده کلید تشخیصی انتاموباهیستولیتیکا به این شکل در چندین آزمایشگاه مختلف باعث کاهش چشم گیر گزارش مثبت کاذب از این انگل شده است.

۲ دیدگاه

  1. از مطلب مفیدتون ممنونم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

11 − 10 =